Menu
toprbg.jpg

„Naginanie rzeczywistości” - Serwis Rowerowy Zielony Rower Tychy - naprawa rowerów.

Bywa tak, że czasem COŚ do CZEGOŚ nie pasuje.. mimo że powinno! :)

Wynika to często z celowych zabiegów producenta skazujących nas klientów na kupowanie tylko i wyłącznie produktów tego, jedynego, właściwego producenta, który wyprodukował daną część, a czasem z niezamierzonych różnic wynikających np z pochodzenia dwóch części z różnych epok. Przykładów jest wiele.. od Sram'owskich manetek i przerzutek 1:1, przez uszczelki Rock Shox Totem o średnicy zewnętrznej 50,4!! (standard 50) po średnice wewnętrzne blatów w korbach o których poniżej. Nie tak dawno dopasowywaliśmy blat FSA do korby Shimano Alivio w rowerze Nishiki Bushwacker i było „szlifowane” :) Tym razem podobna akcja - korba Truvativ Stylo i środkowa zębatka Shimano. Podobnie: gniazdo (średnica wewnętrzna na zębatkę w korbie) większe niż średnica wewnętrzna zębatki.. imadło, pilnik i stare dobre tam i z powrotem! :)

2013_05_23_serwis rowerowy zielony rower tychy 001.jpg2013_05_23_serwis rowerowy zielony rower tychy 002.jpg2013_05_23_serwis rowerowy zielony rower tychy 003.jpg2013_05_23_serwis rowerowy zielony rower tychy 004.jpg2013_05_23_serwis rowerowy zielony rower tychy 005.jpg

Jakie wnioski?

Nie ma tak że się nie da!... szczególnie w przypadku gdy rower potrzebny, a przedstawiciel producenta odpowiada że „...nie ma na stanie i będą za miesiąc... proszę dzwonić!” Wtedy właśnie trzeba nieco „nagiąć rzeczywistość”. Wszystko oczywiście w granicach rozsądku i pozwalającego nam na takie akcje doświadczenia :)

< Wróć do bloga